Badanie EKG metodą Holtera

Praktyka Lekarska Medicus oferuje swoim klientom usługę polegającą na 24 godzinnym monitorowaniu EKG pacjenta metodą Holtera (możliwa też opcja 48h), a także 24 lub 48 godzinne monitorowanie ciśnienia tętnicznego krwi tzw CTK. Powyższe usługi monitorowania mogą być wykonywane w dowolnym miejscu: u pacjenta w domu, lub w gabinetach naszych lekarzy w Krakowie.

Badanie Holtera w Krakowie – na czym to polega?

Badanie Holter Kraków polega na podłączeniu pacjenta do urządzenia rejestrującego pracę serca (EKG) działającego przez 24 lub 48 godzin w celu późniejszej szczegółowej analizy wyników badań przez lekarza kardiologa.

W przypadku monitora holterowskiego ważne są są jego stosunkowo małe rozmiary oraz możliwość przymocowania do ciała lub ubrania badanego pacjenta w sposób dyskretny, nie ograniczający ruchu (starsze urządzenia wyglądają praktycznie jak przenośny odtwarzacz kaset magnetofonowych). Umożliwia to normalną aktywność pacjenta wraz z bezproblemowym uprawianiem sportu i snem.

Uwaga!
Z urządzeniem rejestrującym nie wolno jednak brać kąpieli, pływać w basenie czy też narażać na jakiekolwiek inne możliwości kontaktu z wodą!

Badanie metodą Holtera umożliwia wykrycie anomalii i wad pracy serca, które są często niewykrywalne podczas badania metodami tradycyjnymi.