Opieka medyczna przy COVID-19

Koronawirus COVID-19 zmienił nasze poglądy na możliwość masowych zachorowań w XXI wieku i przybliżył nam zjawisko poważnych skutków infekcji wirusowej. Covid spowodował znaczny wzrost lęku w naszym społeczeństwie, które i tak cechuje niski poziom tego, co psychologowie nazywają tolerancją niepewności. Podwyższony poziom niepokoju nasila chaos informacyjny, zwłaszcza, że możliwości wpływania na przebieg infekcji wirusowych, w tym COVID-19 są ograniczone.

Pandemia COVID-19 stworzyła pole do spekulacji, popisów domorosłych medyków i niejasnych interesów. Wśród tych sprzecznych informacji człowiek pozostaje zostawiony sam sobie z niewydolnym systemem zdrowotnym, wydany na pastwę mieszaniny sensacji, polityki oraz biznesów medialnych i medycznych.

Od blisko 2 lat prowadzimy chorych na COVID-19 w domu, o ile ich stan na to pozwala. Oceniamy poziom zagrożenia pacjentów, wykonujemy badania fizykalne i laboratoryjne wskazujące na aktualny i możliwy postęp infekcji koronawirusem. Wyjaśniamy mechanizmy COVID-19, udzielamy instrukcji postępowania z chorym na koronawirusa, łagodzimy objawy infekcji wirusowej. Nasi lekarze korzystają na bieżąco z najnowszych badań naukowych z wiodących ośrodków angielskich, amerykańskich i niemieckich oraz stale aktualizowanych zaleceń specjalistów krajowych chorób zakaźnych i wirusologii. Od początku pandemii przeprowadziliśmy przez infekcję COVID-19 tysiące chorych wraz z rodzinami w warunkach domowych, wielu w porę wysłaliśmy pod opiekę ośrodków specjalistycznych.

Cieszymy się, że mamy wśród swoich pacjentów tysiące chorych na COVID-19, którzy wyszli bez szwanku z infekcji a ich powikłania zostały ograniczone. Pacjenci zainfekowani koronawirusem mogą spodziewać się szczerych, rzetelnych, najnowszych informacji o COVID-19 i swoim stanie zdrowia oraz perspektywach.